• "Zmiana pieca na spalanie pelletu to trafna decyzja!"

  - Janek z Gdyni

   
 • "Popiół z pelletu można wykorzystać jako nawóz"

  - Andrzej z Zęba

   
 • "Doceniam czystość spalania i obsługi pieca na pellet"

  - Beata z Kudowy-Zdrój

   
 • "Pellety sa bardziej opłacalne od ekogroszku"

  - Jerzy z Głuchołazów

   
 • "Drugi sezon palę pelletem i jesteśmy z żoną zachwyceni."

  - Piotr z Jaworzna

   
 

Co wpływa na popularność piecyków na pellet?

nowoczesny piecyk

Określenie pellet może brzmieć nieco tajemniczo, w rzeczywistości jednak jego zrozumienie nie jest wcale zbyt dużym wyzwaniem. Pod nazwą tą kryją się sprasowane odpady drewniane, wśród których można znaleźć zarówno wióry, jak i trociny. Okazuje się przy tym, że mamy w jego przypadku do czynienia z materiałem, który znajduje szerokie zastosowanie podczas ogrzewania domów.

Na rynku możemy dziś znaleźć duże piece na pellet znajdujące zastosowanie jako kotły CO i charakteryzujące się tym, że mogą, bez większych przeszkód, ogrzać cały dom. Ich zastosowanie to gwarancja sporych oszczędności, okazuje się bowiem, że pellet nie tylko jest tani, ale również zapewnia bardzo wydajne ogrzewanie. Plusem pieców tego rodzaju są również automatyczne systemy, nie ma więc problemu z takim ogrzewaniem, które odpowiada rzeczywistym potrzebom danego pomieszczenia. Pellet znajduje przy tym zastosowanie nie tylko w dużych piecach, ale również w piecykach i kominkach. Zadanie tych ostatnich nie polega jednak na wywiązywaniu się z funkcji typowych dla kotłów CO.

współczesny piecyk na peletMamy do czynienia ze sprzętem, który umieszcza się bezpośrednio w ogrzewanym pomieszczeniu. Są to rozwiązania, które charakteryzuje bardzo atrakcyjny wygląd, okazuje się więc, że nie tylko grzeją, ale również znakomicie wywiązują się z funkcji ozdobnej. Piecyki tego rodzaju są jak gdyby stworzone dla osób, które marzą o kominku, nie mogą jednak pochwalić się specjalnym odpływem kominowym, który odprowadza dym. Piecyki również muszą mieć zagwarantowaną taką możliwość, tu jednak wystarczająca okazuje się niewielka rura wykonana z materiału kwasoodpornego.

Piecyki na pellet zyskują sobie uznanie również dlatego, że są niemal bezobsługowe. Człowiek ogranicza swoją działalność do ustawienia zakresu temperatury oraz kontroli stanu pelletu w specjalnym zasobniku. Sam pellet jest pakowany do paleniska automatycznie.