• "Zmiana pieca na spalanie pelletu to trafna decyzja!"

  - Janek z Gdyni

   
 • "Popiół z pelletu można wykorzystać jako nawóz"

  - Andrzej z Zęba

   
 • "Doceniam czystość spalania i obsługi pieca na pellet"

  - Beata z Kudowy-Zdrój

   
 • "Pellety sa bardziej opłacalne od ekogroszku"

  - Jerzy z Głuchołazów

   
 • "Drugi sezon palę pelletem i jesteśmy z żoną zachwyceni."

  - Piotr z Jaworzna

   
 

Piecyki na pellet i ich zalety

piecyk na pelet

Innowacyjne rozwiązania już od dłuższego czasu cieszą się rosnącą popularnością. Trudno zatem dziwić się, że i specjalne piecyki na pellet są przyjmowane z dużym zainteresowaniem przez kupujących. Same urządzenia uzasadniają zresztą zainteresowanie nimi, nie można bowiem nie zgodzić się z tym, że z powodzeniem spełniają nie tylko funkcję praktyczną, ale również estetyczną.

Potencjalni nabywcy zwracają uwagę przede wszystkim na to, że w przypadku piecyków mamy do czynienia z rozwiązaniami spalającymi pellet, a więc odpady drewniane takie, jak choćby trociny i wióry. Oczywiście, odpady te muszą zostać poddane wcześniejszej obróbce, są więc prasowane, a powstały w ten sposób granulat może być spalany w wyjątkowo wydajny sposób.

Sam opał jest nie tylko tani, ale również przyjazny dla środowiska naturalnego, urządzenia wykorzystujące pellet podobają się więc tym osobom, którym marzy się życie w zgodzie z naturą. Osoby, które myślą o tego rodzaju inwestycji przekonują się do niej również dlatego, że piecyki na pellet wiążą się z bardzo wygodnym montażem i użytkowaniem. Dziś są wyposażone w automatyczne systemy sprawiające, że ich obsługa jest intuicyjna, nie ulega więc wątpliwości, że warto przyjrzeć się nim uważnie.

piecyk na pelletTo właśnie sterowanie jest dziś uważane za jeden z najważniejszych elementów piecyka na pellet. Pozwala ono użytkownikowi na ustalenie zakresu interesujących go temperatur, a najnowsze rozwiązania mają i ten plus, że cały proces związany ze sprawowaniem nad nimi kontroli może odbywać się z wykorzystaniem pilota. Dużym ułatwieniem jest też obecność czujnika temperatury, ten bowiem wyczuwa nie tylko temperaturę paleniska, ale również otoczenia. Pozwala to na zmniejszenie poziomu spalania w tym samym momencie, w którym temperatura osiąga oczekiwany wysoki poziom, spalanie rozpoczyna się zaś automatycznie, gdy notujemy spadek temperatury.