• "Zmiana pieca na spalanie pelletu to trafna decyzja!"

  - Janek z Gdyni

   
 • "Popiół z pelletu można wykorzystać jako nawóz"

  - Andrzej z Zęba

   
 • "Doceniam czystość spalania i obsługi pieca na pellet"

  - Beata z Kudowy-Zdrój

   
 • "Pellety sa bardziej opłacalne od ekogroszku"

  - Jerzy z Głuchołazów

   
 • "Drugi sezon palę pelletem i jesteśmy z żoną zachwyceni."

  - Piotr z Jaworzna

   
 

Nowe życie kozy na pelet

nowoczesna koza na pelet

Już od jakiegoś czasu głośno mówi się o tym, że istnieje alternatywa dla tradycyjnego kominka. Jest nią koza na pellet – rozwiązanie odmienne, ale wcale nie mniej atrakcyjne. Wśród zalet kozy znajduje się zresztą nie tylko wspomaganie ogrzewania domu, nie mniej istotne wydaje się bowiem to, że charakter kozy można bez większego trudu dopasować do każdego wnętrza.

Wolnostojące kozy cieszą się coraz większym powodzeniem, bardzo często możemy je przy tym podziwiać we wnętrzach nowoczesnych, utrzymanych w minimalistycznym stylu. Tu wypada zresztą podkreślić, że nie oznacza to wcale, że te modele, które są utrzymane w stylu retro, nie mają sporej grupy wielbicieli. Jak wyjaśnić ten fenomen. Wiele wskazuje na to, że współczesna koza wygrywa na tym, że odbiega od stereotypów, jakie towarzyszyły jej przez lata. Nie postrzega się jej już jako urządzenia mało wydajnego, jest za to piecem modnym, eleganckim, wydajnym, a jednocześnie zdobiącym pomieszczenie, w którym się pojawił.

nowoczesna koza na pelletJeśli zaś rozmieszczenie kozy będzie przemyślane pod względem architektonicznym, nic nie stoi na przeszkodzie temu, aby dogrzała również sąsiednie pokoje. Szeroki wybór modeli sprawia, że można zadowolić nawet najbardziej wymagających odbiorców, z całą pewnością jednak ma również przynajmniej jedną inną zaletę. Piece wolnostojące mogą być dzięki temu instalowane zarówno w domkach letniskowych, jak i w nowoczesnych loftach, w gabinetach oraz w domach prywatnych i nie ma przy tym znaczenia to, czy te ostatnie są utrzymane w stylistyce klasycznej, czy też modernistycznej.

Obecnie zdecydowana większość modeli jest przy tym wyposażona w przeszklone drzwiczki. Nie jest to działanie przypadkowe, widać przez nie bowiem palące się drewno. Same szyby mogą być zresztą nie tylko płaskie, ale również zaokrąglone, w sprzedaży są przy tym dostępne modele z szybą na przestrzał, dzięki której ogień można oglądać z obu stron.