• "Zmiana pieca na spalanie pelletu to trafna decyzja!"

  - Janek z Gdyni

   
 • "Popiół z pelletu można wykorzystać jako nawóz"

  - Andrzej z Zęba

   
 • "Doceniam czystość spalania i obsługi pieca na pellet"

  - Beata z Kudowy-Zdrój

   
 • "Pellety sa bardziej opłacalne od ekogroszku"

  - Jerzy z Głuchołazów

   
 • "Drugi sezon palę pelletem i jesteśmy z żoną zachwyceni."

  - Piotr z Jaworzna

   
 

Piecyki na pellet - nowoczesność w zasięgu ręki

innowacyjny piecyk pelet

Innowacyjne rozwiązania cieszą się obecnie bardzo dużym zainteresowaniem, nie da się przy tym ukryć, że nie jest to zjawisko, które mogłoby kogokolwiek szokować. Rozwiązania takie przyczyniają się przecież do tego, że rosną nasze oszczędności, zarówno unikanie ich, jak i obniżanie ich znaczenia nie jest więc działaniem, o którym można mówić, że leży w naszym interesie.

Istnieje w związku z tym spora liczba nowych produktów przyjętych przez nas z dużą życzliwością. Wymienienie ich wszystkich nie jest możliwe, warto jednak wspomnieć o przynajmniej jednym z nich. W tym przypadku jest to piecyk na pellet znany z tego, że ma do spełnienia nie tylko funkcję estetyczną, ale również praktyczną. Odbiorcy piecyków nie mają powodów do niezadowolenia zwłaszcza, że mamy do czynienia z rozwiązaniami skutecznie spalającymi odpady drewniane.

oszczędny piecyk na peletSam pellet najprościej zdefiniować jako granulat, który powstał po sprasowaniu wspomnianych odpadów. Jest nie tylko przyjazny naturze, ale również charakteryzuje się wydajnością, która ma prawo imponować nawet bardzo wymagającym odbiorcom. Warto wspomnieć i o tym, że znajduje się on w grupie materiałów opałowych przyjaznych środowisku naturalnemu, a do tego nie jest drogi. Jest to kolejny powód, dla którego urządzenia odpowiadające za spalanie pelletu są postrzegane jako szczególnie wartościowe.

Oszczędność to ten ich plus, istnienia którego nie da się zakwestionować, z całą pewnością jednak nie mówimy o jedynej zalecie. Nie można zapominać o tym, że znakiem rozpoznawczym piecyków jest łatwość ich montażu, a ich obsługa odbywa się w sposób intuicyjny. Sterowanie zasługuje zresztą na słowa szczególnego uznania, problemem nie jest bowiem regulacja temperatury i kontrola wydajności urządzenia. Coraz częściej pojawia się zresztą możliwość zakupu piecyków, których sterowanie jest możliwe dzięki pilotowi, co stanowi kolejne ułatwienie.