• "Zmiana pieca na spalanie pelletu to trafna decyzja!"

  - Janek z Gdyni

   
 • "Popiół z pelletu można wykorzystać jako nawóz"

  - Andrzej z Zęba

   
 • "Doceniam czystość spalania i obsługi pieca na pellet"

  - Beata z Kudowy-Zdrój

   
 • "Pellety sa bardziej opłacalne od ekogroszku"

  - Jerzy z Głuchołazów

   
 • "Drugi sezon palę pelletem i jesteśmy z żoną zachwyceni."

  - Piotr z Jaworzna

   
 

Piece i kozy na pelety - przegląd zalet

koza na pelet

Osoby zainteresowane kominkami i kozami wykorzystującymi pelety nie mogą nie zgodzić się z tym, że są to urządzenia nie tylko ekonomiczne, ale również wyjątkowo praktyczne. Charakterystyczna jest dla nich przede wszystkim wysoka sprawność, choć nie bez znaczenia dla ich popularności wydaje się być również możliwość automatycznego sterowania.

Nie można też zapominać o tym, że wcale nie odbiegają swoją atrakcyjnością od tego, co mogą nam zaoferować kozy i kominki na drewno. Gdy w grę wchodzi codzienne wykorzystywanie pieców i kaset ich potencjalni użytkownicy nie mają powodów do obaw, okazuje się bowiem, że nie mówimy o zadaniu szczególnie skomplikowanym.

Co więcej, coraz częściej w standardowym wyposażeniu urządzeń znajduje się również pilot, co dodatkowo podnosi komfort pracy z nimi. Możliwość sterowania układem elektronicznym ma i ten plus, że stanowi gwarancję całkowicie automatycznej kontroli spalania.

System sterowania reguluje też gazę rozpylania, wpływa na poziom mocy grzewczej oraz fazę wygaszania. Osoby, które decydują się na wykorzystanie w praktyce takiego rozwiązania muszą więc wsypać pelety do zbiornika znajdującego się w piecu lub kasecie, okazuje się przy tym, że jednokrotny załadunek zbiornika może pozwalać na niemal dwie doby nieprzerwanej pracy.

koza na pelletKolejnym krokiem jest ustawienie parametrów pracy urządzenia, to bowiem jego właściciel każdorazowo decyduje o optymalnej mocy i temperaturze, jaka ma panować w pomieszczeniu. Coraz częściej można z góry zaprogramować pracę na cały tydzień, po osiągnięciu żądanej temperatury urządzenie bowiem samodzielnie przechodzi na oszczędny tryb pracy. Ostatnią czynnością, którą należy wykonywać samodzielnie jest usuwanie popiołu. Na szczęście również w tym przypadku nie mamy do czynienia z zadaniem skomplikowanym, popiół spada bowiem do specjalnego pojemnika, który można łatwo opróżnić.