• "Zmiana pieca na spalanie pelletu to trafna decyzja!"

  - Janek z Gdyni

   
 • "Popiół z pelletu można wykorzystać jako nawóz"

  - Andrzej z Zęba

   
 • "Doceniam czystość spalania i obsługi pieca na pellet"

  - Beata z Kudowy-Zdrój

   
 • "Pellety sa bardziej opłacalne od ekogroszku"

  - Jerzy z Głuchołazów

   
 • "Drugi sezon palę pelletem i jesteśmy z żoną zachwyceni."

  - Piotr z Jaworzna

   
 

Piecyki na pellet - najlepsze połączenie nowoczesności i klasyki

ponadczasowy piecyk pelet

Osoby, które zastanawiają się nad tanim sposobem na ogrzewanie, zazwyczaj nie mają wątpliwości, co do tego, że rozwiązaniem, które powinno je zainteresować w pierwszej kolejności jest kominek. To jedno z najpopularniejszych obecnie rozwiązań grzewczych, na co wpływ ma nie tylko jego prostota, ale również obecność stosunkowo taniego paliwa takiego, jak choćby brykiety i drewno.

Niestety, choć kominki mają szereg zalet, nie są one również wolne od wad. Tu najczęściej można usłyszeć o tym, że palenie w nich jest czasochłonne, samo rozwiązaniem nie może więc spełniać wymagań tych osób, które stawiają na oszczędność czasu i wygodę. Okazuje się jednak, że również ta grupa użytkowników nie traci szansy na tanie ogrzewanie, z pomocą przychodzą im bowiem zarówno kominki, jak i piecyki na pellet.

Osoby zainteresowane tego rodzaju rozwiązaniami dość szybko dostrzegają, że z powodzeniem można określać je mianem nieprzeciętnych. Charakterystyczne jest dla nich przecież nie tylko piękno tak typowe dla tradycyjnego kominka, ale i szereg udogodnień, które kojarzymy przede wszystkim z nowoczesnymi urządzeniami grzewczymi takich, jak wysoka sprawność oraz obsługa, która została ograniczona do niezbędnego minimum. Piecyk na pellet nie bez przyczyny określany jest zatem mianem hybrydy pozwalającej nam na cieszenie się nowoczesnością i klasyką w tym samym czasie.

obsługa piecyka na peletObsługa piecyków na pellet wydaje się zasługiwać na oddzielną analizę, okazuje się bowiem, że potrafi pozytywnie zaskoczyć nawet osoby nawykłe do nowych technologii. Nie ma zresztą przesady w przeświadczeniu, że piece takie są niemal bezobsługowe. Istnieje możliwość ich automatycznego włączania i wyłączania, sprawowania kontroli nad procesem spalania i grzania, a nawet automatycznego dawkowania paliwa. Obowiązkiem użytkownika jest więc przede wszystkim regularne czyszczenie pieca i poddawanie go okresowym przeglądom. Piec potrafi samodzielnie pobierać z zasobnika tyle pelletu, ile w danym momencie potrzebuje, a kontrola użytkownika często ogranicza się do włączenia przycisku, który uruchamia urządzenie.