• "Zmiana pieca na spalanie pelletu to trafna decyzja!"

  - Janek z Gdyni

   
 • "Popiół z pelletu można wykorzystać jako nawóz"

  - Andrzej z Zęba

   
 • "Doceniam czystość spalania i obsługi pieca na pellet"

  - Beata z Kudowy-Zdrój

   
 • "Pellety sa bardziej opłacalne od ekogroszku"

  - Jerzy z Głuchołazów

   
 • "Drugi sezon palę pelletem i jesteśmy z żoną zachwyceni."

  - Piotr z Jaworzna

   
 

Przyczyny popularności urządzeń na pellet

ekologiczny pelet

O ogrzewaniu mówi się często zwracając uwagę na to, że jest to jedna z największych trosk każdego gospodarza domu przed nastaniem zimy. Szczególnie duże znaczenie wydaje się mieć w tym kontekście zarówno wybór rodzaju pieca, jak i samego spalanego materiału. To właśnie te decyzje wpływają na wysokość ponoszonych kosztów nie pozostając bez wpływu na wydajność ogrzewania.

Trudno dziwić się więc częstym analizom mającym pomóc w ustaleniu, która z metod grzewczych jest najbardziej atrakcyjna. W ostatnich czasach na pierwszy plan wysuwają się w tym kontekście piece na pellet i nie ma wątpliwości, że nie dzieje się tak bez przyczyny. Sam pellet to materiał opałowy, który powstaje po spasowaniu trocin i innych odpadów drzewnych, charakteryzuje go przy tym nie tylko niski koszt, ale i bardzo wysoka jakość.

piec na pelet od domuDla pieców na pellet charakterystyczna jest przy tym zarówno prosta budowa, jak i łatwa obsługa, sięgając po nie możemy więc poradzić sobie bez przewodów kominowych. W tym przypadku wystarczająca jest rura wykonana ze stali kwasoodpornej, można je też podłączyć do grzejników, co niesie za sobą dodatkowe korzyści pozwalając na ogrzanie całego budynku albo ciepłej wody użytkowej wykorzystywanej przez domowników.

Duże piece na pellet nie są zresztą jedynymi, jakie są dostępne w sprzedaży, mamy bowiem do czynienia również z ich mniejszymi wersjami przeznaczonych do ogrzania jednego tylko pomieszczenia. Ich działanie przywodzi na myśl to, jakie charakteryzuje kominki, a co za tym idzie piecyki na pellet pełnią z powodzeniem nie tylko funkcję grzewczą, ale i dekoracyjną. Są małe, ich wygląd jest gustowny, a wydajność na tyle duża, że odpowiednie rozwiązania architektoniczne pozwalają im na ogrzanie nie jednego, ale nawet kilku pomieszczeń. Nie bez znaczenia jest i to, że mamy do czynienia z urządzeniami w pełni zautomatyzowanymi z systemami zwracającymi uwagę na czynniki takie, jak choćby temperatura początkowa.